Ukrayna’da eğitim herkese mevcuttur


EDUkraine şirketi yabancı öğrenciler için her türlü eğitim hizmetleri ve danışmanlığı düzenlemektedir. Bizim görevimiz yabancı öğrencilere kaliteli eğitim görmeleri için her imkânı sağlamaktır. EDUkraine – kaliteli eğitim formülüdür.

Daha fazla bilgi almak için danışmanımıza sorun


Neden Ukrayna?


Kaliteli eğitim

Ukrayna’daki eğitim sistemi Batı Avrupa’nın en iyilerinden bir tanesi olarak bilinmektedir.

Para tasarrufu

Ukrayna’daki eğitim para açısından Dünya’nın en uygun seçeneklerden bir tanesidir.

Diploma Dünya çapında denkli olmaktadır

Ukrayna’daki üniversitelerinin diplomaları Dünyanın birçok ülkesinde denkli olmaktadır.

Yurtdışı staj imkânı

Eğitim seviyesini yükselmek üzere yurtdışı staj imkânları sağlanmaktadır.


İlginçtir!

2017 yılında Ukrayna dünya çapında en üçüz internet sahibi olan ülke listesinde ikinci olmuştur.

Geç

Programlarımız


Mevki:

Eğitim dili:

İstenilen alan:

Eğitim ücreti:

Eğitim programı daha kolay bulmak için filtreleri kullanabilirsiniz. Ve tabi ki yardım için ilitişime geçebilirsiniz. Her zaman memnuniyetle yardımcı oluruz.

Neler teklif ediyoruz?


Genel hizmet paketimiz

Hizmet paketi:
19 hizmeti içerir
Ayrıca Universite seçim aşamasından
Ukrayna’da adapte aşamasına kadar müşterilerimizle kişisel ilgilenmekteyiz!

Al

1. Okumak istenilen alanı belirtmekteyiz.
2. Eğitim için üniversiteyi seçmekteyiz.
3. Okuma davetiyeyi çıkartmaktayız.
4. Sigorta çıkartmaktayız.
5. Ukrayna’da eğitim süresi için konaklama yeri seçmekteyiz
6. Sizi havaalanından alıp konaklama yerinize almaktayız.
7. Visa işlemlerinde yardım.
Geç

Bonus sistem ile parayı tassaruf edin


EDK nedir?

EDK – Bonus dövizi.

1 ABD doları = 10 EDK (Bonus)

İlginçtir!

EDK bonusla hizmet almak gerçek parayla almaktan ucuzdur.

Ne kadar bonus Kazanırsanız o kadar ekstra hizmet alabilirsiniz.

Geç

Ukrayna’daki üniversitelerden birinin öğrencisi nasıl olunur?


Üniversite seçilir

1

Üniversitenin başvurusu için gereken evraklar toparlanır

2

Vize alınır

3

Öğrenci Ukrayna’ya gelir

4
Geç

Neden bizi seçmelisiniz?


7 yıllık tecrübe

Ukrayna’da okuma ve çalışma sistemlerin bütün hususları biliriz. Bu bilgi müşterilerimizin parasını tasarruf etmemize yardım eder.

Hizmet seti

Akıllıca düşünülmüş hizmet seti teklif ederiz, böylece sunduğumuz hizmetler öğrencilerimiz için en pratik çözüm olur.

Kişisel destek

Her bir öğrencimize üniversite seçim aşamasından Ukrayna’da adapte aşamasına kadar kişisel destek sağlamaktayız.

Genç ve çok dil bilen takımımız

Şirketin menajerleri ve temsilcileri hem Ukrayna’da hem de faaliyet göstediğimiz ülkelerde bulunmaktadırlar.

Bonus sistemi

Her bir öğrenci bonus kazanarak ekstra para tasarruf edebilir. Böylece daha çok hizmetiler veya Ukrayna’da enteresan şeyler satın alabilir.

Hizmet paketimiz

Sunduğumuz hizmetler üniversite seçim aşamasından Ukrayna’da adapte olma ve okumaya başlama aşamasına kadar okumaya başlamanız için bütün gereken hizmetleri içerir. Bu paranızı tasarruf eder ve hazırlık aşamasında önemli bir şey unutmamanıza yardımcı olur.

Ukrayna’da okumak

Ukrayna’daki eğitim sistemi

Ortaokul süreci. 6-7 yaşından beri başlamaktadır (1-11 sınıf).

Ortaokul eğitimi Ukrayna’da 100 yıldan daha uzun bir süre boyunca zorunlu olmaktadır. 6-7 yaşına ulaşan her çocuk genel eğitim sağlayan okula kaydedilerek sonraki 9 veya 11 yılını eğitim için adamaktadır. Ukrayna’da genel eğitim okulların iki türü bulunmaktadır. Bu iki tür ise teknik veya filoloji yönündedirler.

Ortaokul eğitimi sürecinde öğrenciler genel derslerinde temel bilgileri alır okulun yönüne göre profil derslerinde daha derin bilgi edinirler. Bazı Ukrayna’daki okullarda tıp ve bilgisayar mühendisliği temelleri öğretilmektedir. Genel ortaokul eğitimi bitirdikten sonra öğrenciler nerede ve hangi üniversitede okumaya devam edeceklerine dair karar almalıdırlar. Bir öğrencinin 2 seçeneği olmaktadır - 9-cu sınıfı bitirdikten sonra koleje yada 11-cı sınıftan sonra üniversiteye başvurmalıdır. Ukraynalı öğrenciler genel olarak yurtdışı eğitim değil Ukrayna’da üniversite okumaya tercih etmektedirler. Her seçeneği tek tek ele alalım. 

Ukrayna’daki eğitim sistemi ortaokul sonrası eğitimi de içermektedir. Öğrenci 1-4 yıllık kolej eğitimi veya 1-6 yıllık üniversite eğitimi seçebilir. Genel olarak bu iki eğitim makamından birisini başarıyla bitirip Lisans Derecesi kazanılır.

1. Ukrayna’da kolej eğitimi (1-4 yıl).

Ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra bir öğrenci koleje başvurup eğitimi almaya devam edebilir. Kolejden sonra öğrenci üniversitede eğitimini tamamlayabilir. Koleje başvurmadan önce bir öğrenci mesleği seçmeli. Meslek hem teknik hem de filoloji yönlü olabilir. Kolejde eğitimini tamamladıktan sonra öğrenci Pre Bakalorya derecesini kazanıp eğitimini Lisans veya Yüksek Lisans derecesini alabilmek amacıyla Üniversitenin 3-cu sınıfından devam edebilmektedir.  

2. Ukrayna’da Üniversite eğitimi (Lisans Derecesi 4 yıl; Yüksek Lisans Derecesi 6 yıl). 

Ortaokul sonrası öğrencinin eğitimi devam edebilmesini kılan ikinci seçenek ise 11-cı sınıftan sonra üniversiteye kayıt yapmaktır. Eğitim dalını seçtikten sonra Ukrayna’daki üniversitelerinde okuma Lisans derecesi için 4 yıl Yüksek Lisans için 5,5 ile 6 yıl arası  sürecektir. Eğer Ukrayna’da tıp okumak istiyorsanız kendinizi 6 yıllık eğitim için hazırlayınız. Aynı zamanda Ukrayna’da eczacılık okumak veya diş hekimliği okuma programı 5 yıl sürmektedir. 

Ukrayna’da tıp, mbbs veya diğer tıbbı meslekleri okumak hakkında buradan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Ukrayna’da çok sayıda tıp ile ilgili olmayan ve eğitim ücreti uygun olan üniversiteler ve meslekler mevcuttur. Örneğin çok sayıda Ukrayna’da okuyan öğrenciler mühendisliği (makina mühendisliği ve bilgisayar mühendisliğinden havacılık mühendisliğine karar), dil okulları, hukuk, ulusalarası ilişkiler, pazarlama ve işletme, ekonomi, sinema ve müzik sanatları vs. okumaktadırlar. Böylece Ukrayna’da istediğiniz meslek okuyabilirsiniz. Ve bu eğitim dalların çoğu İngilizce dilinde öğretilmektedir, bu şekilde tüm dersleri Ukrayna’da İngilizce dilinde okuma fırsatınız var. Ukrayna’da üniversitelerin çoğü Ukrayna’nın başkenti olan Kiev (Kyiv) şehrinde yer almaktadır. Kiev’de okumak ve Kiev üniversiteleri hakkında burada okuyabilirsiniz 

Üniversite mezuniyetinden sonra eğitimin devamı. Üniversite sonrası eğitim (2 yıl).

Urayna’ya yurtdışından gelen öğrenciler Lisans Derecesi, Yüksek Lisans Derecesi ve bazı yüksekokulların verdiği dereceleri kazanma hakkına sahiptirler. Öğrenciler Ukraynaca, Rusça ve İngilizce dillerinde okuyabilmektedirler. Çoğu İngilizce dilinde eğitim görmeye tercih etmekte çünkü Ukrayna’da çok sayıda yabancı öğrenciler için İngilizce dilinde eğitim sağlayan üniversiteler bulunmaktadır. 


Yabancı öğrenciler için Ukrayna’daki üniversiteler listesini burada görebilirsiniz. Tabii ki bu liste bütün üniversiteleri içermemektedir, bu yüzden sizin için en uygun üniversitenin seçilmesi için lütfen bize danışın. Eğer Ukrayna’da eğitim ücretleri ve yaşam ücretleri öğrenmek istiyorsanız bu sayfada bilgi alabilirsiniz. Emin olun ki Ukrayna’da universiteler ücretleri Dünya’nın en uygunlarından biri.

EDUkraine yabancı öğrenciler için Ukrayna’da yüksek kaliteli eğitimi bulmaya yardımcı olacaktır. Bizim hizmet paketimizi araştırın ve eğitim şirketlerinin önemi hakkında bu sayfada okuyun.

Bizim şirketimiz Ukrayna’nın en iyi üniversiteler ile işbirliğinde bulunmaktadır.

Danışmak veya Ukrayna’da üniversite kaydı işlemi başarıyla gerçekleştirmek için Başvur.


Öğrencilerimiz arasında sizi görmekten sevinç duyacağız.

Ukrayna’da görüşmek üzere!

  • RU
  • EN
  • TR